Dzisiaj jest: 20 lipca 2024  /  Imieniny: Czesława, Małgorzaty

Agroturystyka Kaszuby - noclegi na wakacje, nad jeziorami, nad morzem


Stowarzyszenie

Gdańskie Stowarzyszenie Agoturyzmu powstało z inicjatywy Ośrodka Doradztwa Rolniczego i 50 członków założycieli w Gdańsku w 1993 r. Jest pierwszym w Polsce zarejestrowanym w KRS, Stowarzyszeniem Agroturystycznym zrzeszającym i promującym rolników oraz mieszkańców wsi, oferując formę wypoczynku - agroturystykę.

Stowarzyszenie jest niezależną i dobrowolną organizacją zrzeszającą osoby fizyczne i prawne zainteresowane działalnością zawodową i społeczną na wsi w dziedzinie turystyki i agroturystyki. GSA jest członkiem Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne" a od 2003 r. członkiem Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. W ciągu 25 lat działalności, Stowarzyszenie stało się niekwestionowanym liderem pośród organizacji o podobnym profilu działalności, a wkład pracy kolejnych Zarządów (działających społecznie) umożliwił wykreowanie wzorców gospodarstw agroturystycznych. Przez Stowarzyszenie przewinęło się ponad 1000 gospodarstw, ucząc się od znanych w Polsce specjalistów, czego dowodem jest ciągły rozwój agroturystyki na terenie województwa pomorskiego.

Dzisiaj GSA w gospodarstwach swoich członków oferuje ok.1200 miejsc noclegowych. Warto zaznaczyć, że 60% gospodarstw jest skategoryzowanych przez inspektorów PFTW "GG". Z czasem liderzy w oparciu o Statut i doświadczenie GSA, zaczęli tworzyć w swoich małych ojczyznach Stowarzyszenia lokalne. Na tę chwilę jest ich na terenie woj. pomorskiego 14-cie.

Obecna działalność Stowarzyszenia
  • polega na promocji i reklamie oferty,
  • pomocy w podnoszeniu jakości usług oferowanych w gospodarstwach agroturystycznych, poprzez organizację szkoleń, konferencji i spotkań.
  • angażujemy się w projekty partnerskie krajowe i zagraniczne, mając jako cel rozwój zrzeszonych w GSA obiektów oraz doskonalenie oferty agroturystycznej nie tylko w skali regionu ale i Kraju.
  • W efekcie naszych działań, coraz więcej gospodarstw oferuje gotowy produkt turystyczny, a także posiada kategorię, nadaną przez PFTW "GG", według standardów europejskich.